środa, 30 listopada 2011

Andrzejkowe lanie wosku ;)

Może i nie wierzę we wszystkie zabobony, przesądy i wróżby, ale raz do roku, właśnie dziś, w wigilię św. Andrzeja lubię roztopić wosk i zobaczyć co też moja wyobraźnia zobaczy w cieniu, który pojawi się na ścianie. I mimo, iż jestem coraz starsza, to akurat ta zabawa jeszcze mi się nie znudziła! Uwielbiam wypatrywać kolejne kształty w odbiciu na ścianie. Zatem i w tym roku polał się wosk! Co ciekawego zobaczyłam? ;) 

Przede wszystkim - głowę lwa!


Cóż to niby znaczy? Poszperałam trochę w necie i tak:
- lew oznacza naszą wewnętrzną siłę
- symbolizuje ważną rolę przyjaciół
- oznajmia zbliżającą się nieprzyjemną sytuację

Dopatrzyłam się także ludzkiej (męskiej?) twarzy:


Człowiek/twarz oznacza:
- poznanie ukochanej osoby w najbliższym czasie
- znak by być sobą i nie ukrywać własnego Ja
- odmianę losu

Moim oczom ukazał się także taki oto ptaszek ;)


Ptak natomiast to:
- symbol wolności i niezależności
- pomyślność w sprawach sercowych
- łatwe, przyjemne, pozbawione niepowodzeń życie
- satysfakcja
- oznaka, że niedługo pojawią się jakieś ciekawe wiadomości

Ostatnią rzeczą, którą wyczarowała moja wyobraźnia jest wielbłąd (taki jednogarbny)!Wielbłąda znaczenia nie znalazłam, ale ja zinterpretuje go sobie jako zbliżającą się podróż do Egiptu, a co mi tam! ;) 

Pewnie jakbym dłużej poszukała w internecie znalazłabym takich 'znaczeń' jeszcze więcej, jak widać niektóre są sprzeczne nawet odnośnie do tego samego przedmiotu, nie mówiąc już nawet o połączeniu znaczeń ze wszystkiego co wypatrzyłam (bo to znaczyłoby choćby, że zostanę wolna i niezależna jednocześnie spotykając ukochaną osobę - słodko) ;) Ale przecież nie trzeba wierzyć w tego typu wróżby by dobrze się bawić lejąc wosk a następnie pozwalając wyobraźni działać i wymyślać kolejne interpretacje dla tego co się widzi! 

A Wy jak spędziliście Andrzejki? Też skusiliście się na lanie wosku? Ciekawe co Wam udało się sobie wywróżyć na zbliżający się rok! ;)

Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Och, przypomniałaś mi jak to dawniej sie bawiłyśmy z koleżankami w Andrzejkowe wieczory ustawiając nasze buty jeden za drugim i but tej dziewczyny który pierwszy dotknie oznaczal że właśnie ona pierwsza wyjdzie za mąż :D Chyba częściowo się to sprawdziło :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Też uwielbiałam tak bawić się ze znajomymi, co roku wymyślaliśmy nowe wróżby :P

    OdpowiedzUsuń